Kávové degustace

Exkurze do světa kávy

 

Patříte mezi milovníky kávy a toužíte do posledního detailu proniknout do historie kávy, dozvědět se více o jejím pěstování, sklízení, zpracování? 

Zajímá Vás "Cesta kávy", jakou musí absolvovat od pěstitele až k nám do Evropy? Zajímá Vás, jakou kávu ve svém šálku doma pijete, jaké jsou nejdůležitější milníky v její přípravě? 
Rádi byste "nahlédli" do tajemství pražení kávy, které je tím nejvíce rozhodujícím krokem, ovlivňujícím jaký bude právě ten Váš šálek?
 

Věnujte necelou dvouhodinu svého času a pojďte se se mnou ponořit do světa kávy. Přijďte navštívit jedinečnou "Exkurzi do světa kávy"!

 


 

Rozkryjeme si společně historii kávy, pohovoříme o jejím pěstování a o destinacích, povíme si o sklízení a zpracování kávy, o její dopravě k nám do pražírny, jaké jsou rozdíly ovlivňující výslednou kvalitu. 
Společně si napražíme kávu - nikoli teoreticky, nýbrž budete přítomni u celého procesu pražení kávy, vše s poutavým výkladem majitele rodinné pražírny a kavárny LamCafé! Nahlédnete také do procesu ručního třídění upražené kávy a detailů jejího následného uskladnění. 
Dozvíte se, jak správně kávu nakoupit, jak doma uskladnit, připravit.. 

Součástí exkurze je v úvodu lahodně připravené espresso (vždy stoprocentní arabica, z poslední sklizně od našich pěstitelů z malých družstev), v druhé polovině pak unikátně připravená ledová káva, dle původní receptury z roku 1970, se zmrzlinou a domácí šlehačkou.
Po celou dobu výkladu a prezentace exkurze máte možnost klást otázky na vše, co Vás v této oblasti bude zajímat. 
V závěru pak každý z účastníků exkurze obdrží 3x 150 g balené kávy (mleté, zrnkové..) jednoduše v úpravě, která bude vyhovovat domácím potřebám!

Za Lamcafé se těší na Vaši návštěvu Patrik Lamka, barista, kavárník a majitel Lamcafe.cz
 

V ceně exkurze s výkladem „Od sběru kávy až po lahodný šálek“ pro jednoho (90 minut)

  • 1× káva při příchodu
  • 1× ledová káva během exkurze
  • 3× 150g balení kávy 100% arabika (zrnkové nebo mleté podle přání)

Exkurze se konají vždy v út, st a čt v časech 15.00, 17.30 a 20.00. Kapacita omezena na 16 osob. Minimální počet účastníků je 6. Pokud je již termín obsazený, nabídneme vám jiný.

 

Při nákupu, prosím, vyberte variantu, kolik osob se zúčastní (1 nebo 2 osoby na jeden voucher).

Tento voucher lze využít pouze v naší rodinné pražírně LamCafé v Tomkově ulici 188/1 v Hradci Králové. Exkurze pořádáme obvykle v úterý, středu a čtvrtek od 15,00 nebo 17,30 hodin. Prosíme o příchod cca 15 minut předem. Pro uskutečnění jednotlivého termínu je zapotřebí účasti minimálně 6ti osob při maximální kapacitě 18ti osob. Platnost voucheru je 6 měsíců od data zakoupení. Pro výběr pořádaných termínů prosím napište na info@lamcafe.cz , kde uveďte  kód voucheru, jeho variantu a datum expirace, nebo volejte +420 737 02 30 30.